Podczas leczenia onkologicznego oraz walki z nowotworem dieta ma ogromne znaczenie. Wiemy to zarówno na podstawie własnego doświadczenia jak i na podstawie badań naukowych. W naszych klinikach stosujemy szeroko znany program odżywiania, czyli dietę ketogeniczną. Ludzkie ciało reaguje na ten rodzaj diety zmianą metody przetważania suchstancji odżywczych w energię. Odpowiedzią organizmu na ten rodzaj diety jest zmiana w sposobie przetwarzania pożywienia w energię. Zmiany te znacznie wpływają na to, jak rosną komórki rakowe.

Dieta ketogeniczna opiera się na spożywaniu dużych ilości tłuszczów oraz jak najmniejszej ilości węglowodanów.

Zwykle węglowodany z pożywienia są zamieniane w prosty cukier, glukozę, który wykorzystywany jest w procesie uzyskiwani energii w organizmie. Podczas stosowania diety ketogenicznej, organizm nie otrzymuje cukru z pożywienia. Zastępują go zdrowe tłuszcze i proteiny, które następnie są przemieniane w ciała ketonowe, które każdy organ wykorzystuje do produkcji energii.

Dlaczego dieta ketogeniczna jest dobra dla osób z chorobą nowotworową?

Komórki rakowe nie mają zdolności wykorzystywania ciał ketonowych jako źródła energii, w przeciwieństwie do zdrowych komórek w organizmie, które mogą zamiennie korzystać zarówno z cukrów, jak i z ciał ketonowych by rozwijać się oraz rosnąć. Bez źródła pożywienia, komórki rakowe umierają.

Glukoza jest niezbędnym elementem pozwalającym komórkom rakowym rozwijać się. Przejście na dietę ketogeniczną pozbawia je podstawowego źródła energii, co skutkuje osłabieniem komórek rakowych czyniąc je bardziej podatnymi na terapie oraz ogranicza ich możliwości namnażania i wzrostu.

Dieta ketogeniczna w klinikach Verita Life

Podczas Twojego leczenia w jednej z naszej klinik zaproponujemy Ci stuprocentowo ketogeniczną dietę. Dieta oparta jest na badaniach naukowych, jednocześnie będąc na tyle zróżnicowaną, że trafi w preferencje każdego pacjenta. Posiłki wprowadzą pacjenta w stan ketozy, a ciągu 14 dni organizm uczy się zastępować węglowodany tłuszczem i proteinami.

Dodatkowo do diety pacjentów dołączamy wodę alkaliczną, która pomaga pracować pożądanym enzymom i wzmacnia układ immunologiczny.

Plan żywienia dla każdego pacjenta jest układany osobno. Większość posiłków składa się z warzyw, zarówno surowych jak i gotowanych, oraz ryb i mięsa. Pacjenci codziennie dostają świeże soki. Zawsze bierzemy pod uwagę wyznanie pacjenta oraz jego preferencje.

 

 

Pozostałe terapie dostępne w klinikach Verita Life

 

Dieta antyrakowa jest jedną z 15 podstawowych terapii wchodzących w skład spersonalizowanego planu leczenia w Verita Life.

O tym, które terapie będą zastosowane decydują lekarze po zapoznaniu się z historią medyczną pacjenta. Program leczenia jest układany na podstawie indywidulanych potrzeb każdego z nich.

Nasze doświadczenie kliniczne oraz badania naukowe potwierdzają, że metody leczenia, które stosujemy wykazują wysoką skuteczność w atakowaniu oraz niszczeniu komórek nowotworowych.

Po dokładnej analizie Twojego przypadku, zostaniesz umówiony na konsultację lekarską. Na jej podstawie lekarz opracuje indywidualny plan leczenia, w którym uwzględni odpowiednie dla Ciebie metody leczenia.

Dieta antyrakowa w kombinacji z pozostałymi terapiami wchodzi w skład czterech programów medycznych przygotowanych specjalnie z myślą o leczeniu Twojego przypadku.

1. Verita Life Oncoboost TM -  program przygotowany dla pacjentów, którzy są w trakcie leczenia konwencjonalnego, takiego jak chemioterapia czy radioterapia. Zastosowanie odpowiednich terapii pozwala na zwiększenie skuteczności leczenia I znacznie ogranicza skutni uboczne. Leczenie ukierunkowane jest na polepszenie pracy narządów wewnętrznych oraz wzmocnienie ukłdu immunologicznego.

2. Verita Life 360 TM – kompletny program leczenia raka dla osób poszukujących niekonwencjonalnych metod walki z chorobą. Plan łączy w sobie różnorodne terapie przeciw nowotworowe, stworzone dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą poddać się konwencjonalnemu leczeniu raka.

3. Verita BodyBoost TM – Specjalny program przygotowujący pacjentów do rozpoczęcia leczenia konwencjonalnego, nastawiony na przygotowanie układu immunologicznego oraz najważniejszych organów pacjenta na chemioterapię i radioterapię.

4. All Clear Aftercare TM – program pozwalający uwolnić się od uciążliwych i bolesnych efektów ubocznych leczenia nowotworowego dla osób w remisji. Program skupia się na regenerację uszkodzonego układu odpornościowego oraz osłabionych organów wewnętrznych. All Clear Aftercare TM pozwala na odzyskanie zdrowia oraz zminimalizowanie ryzyka nawrotu raka.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się