Organizujemy leczenie zaćmy w Czechach na refundację NFZ odkąd tylko zaczęła działać Dyrektywa Transgraniczna. Limity finansowe dla polskiej służby zdrowia są bezlitosne. Wielomiesięczne lub wieloletnie kolejki na rutynowe zabiegi czy wizyty u specjalistów nikogo już nie dziwią. Dyrektywa transgraniczna dała Polakom możliwość podejmowania leczenia za granicą, w krajach Unii Europejskiej. Na przykład operacja zaćmy w Czechach dla pacjentów ubezpieczonych kosztuje podobnie co w Polsce, tyle że można wykonać ją praktycznie od ręki. Dokumentując rachunkami wszelkie wydatki poniesione na leczenie zagraniczne można ubiegać się o zwrot kosztów przez NFZ. Fundusz zwraca tyle, na ile wycenia dane świadczenie w Polsce. Różnice w wydatkach a zwrocie mogą zatem wystąpić, ale komfort bezproblemowo i szybko wykonanego zabiegu z pewnością jest tego wart.

Proste kroki do podjęcia leczenia

1) Skierowanie

Wystarczy, że masz skierowanie na zabieg usunięcia zaćmy, by zarezerwować termin leczenia w naszej klinice partnerskiej- Centum Okulistyczne Agel w czeskiej Ostravie. Skierowanie może zostać wydane przez lekarza specjalistę z NFZ, przez lekarza prowadzącego prywatną praktykę, a nawet przez lekarza pierwszego kontaktu.

2) Kontakt z nami w celu ustalenia daty leczenia

Kiedy masz już skierowanie, umówimy Cię na wizytę w naszej klinice- Centum Okulistycznym Agel w czeskiej Ostrawie. Terminy oczekiwania nie przekraczają dwóch tygodni od zgłoszenia pacjenta. Przed planowaną operacją należy wykonać badania kwri oraz EKG. Są to badania dostępne od ręki u lekarza pierwszego kontaktu. Nasza pomoc w zorganizowaniu leczenia jest bezpłatna

 

3) Zabieg

 Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z naszym lekarzem specjalistą, która zawiera się w cenie procedury usunięcia zaćmy. Lekarz pomoże dobrać odpowiednią soczewkę oraz upewni się, że pacjent może bezpiecznie przejść zabieg. Kontrola po operacji zwykle odbywa się tego samego dnia, lub dnia następnego, jeżeli pacjentowi tak wygodniej. Koszt leczenia zaćmy niepowikłanej w naszej klinice wynosi ok 2500 zł. Wszyscy pacjenci w cenie leczenia otrzymują polskojęzyczną asystę w czasie pobytu.

4) Zwrot kosztów leczenia

Dbamy o to, by dokumentacja, którą pacjent otrzymuje z naszej strony była przygotowana pod procedury zwrotu pieniędzy z NFZ.  Zwrot następuje w czasie od kilkunastu dni do miesiąca od odbytego leczenia. Zwrot z NFZ za leczenie zaćmy niepowikłąnej wynosi ok 2200 zł za jedno oko. W przeciwieństwie do wykonywania zabiegu w kraju, zabieg zaćmy z lepszą soczewką również jest refundowany, ale koszt soczewki pacjent musi ponieść sam. W Polsce nie istnieje możliwość założenia lepszej soczewki w ramach NFZ, nawet za dopłatą ze strony pacjenta.

Operacja zaćmy w Czechach to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych przez Polaków w tym kraju. Nic dziwnego, bo u nas na wyleczenie tego schorzenia trzeba czekać nawet kilka lat. Na zaćmę choruje blisko pół miliona Polaków. Sam zabieg jest mało inwazyjny i trwa w zasadzie kilkanaście minut.

W naszej klinice partnerskiej oferujemy soczewki firmy Acrysof, polskojęzyczny personel i fachową pomoc lekarzy.

Lekarze

Pavel Šmehlík, MD
Starszy Specjalista Okulistyki

Pavel Šmehlík urodził się w 1973 roku. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W 2000 roku uzyskał poświadczenie pierwszego stopnia w okulistyce, a w 2007 roku otrzymał kwalifikacje Specjalisty Okulisty. Od 1997 roku pracował w szpitalu w Novy Jicin jako rezydent. Od 2002 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie jako rezydent, a później jako naczelny lekarz działu ambulatoryjnego. W 2013 roku pracował jako chirurg w operacji zaćmy w Klinice Okulistycznej Szpitala Miejskiego w Ostrawie. Od 2013 roku pracuje w Centrum Agel Ltd. jako starszy lekarz. Obecnie skupia się głównie na operacjach zaćmy i jaskry, chorobach siatkówki, diagnostyce oraz leczeniu laserowym siatkówki.


 

Prof. Naďa Jirásková, MD, Ph.D.

Profesor Jirásková jest znanym chirurgiem okulistą i pracuje w Centrum Okulistycznym Agel od marca 2010 roku. Profesor Jirásková specjalizuje się głównie w mikrochirurgii oka, chorób powierzchni i przedniego odcinka oka, neurooftamologii i immunologii oraz alergii oka. Poświęca się ona również tematowi przeszczepu rogówki. Jest wiceprzewodniczącym Wydziału Okulistyki i autorem i współautorem ponad 200 opublikowanych prac naukowych. Wydała cztery monografie i uczestniczyła w pisaniu 8 innych książek. Aktywnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kongresach, gdzie dała ponad 600 wykładów.


 

 

Napisz do nas dzisiaj, a Twoja refundowana przez NFZ operacja usunięcia zaćmy będzie mogła się odbyć nawet w przeciągu 14 dni.

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się