Leczenie Urazów Rdzenia Kręgowego Komórkami Macierzystymi

Global Stem Cells oferuje całościowe programy leczenia urazu rdzenia kręgowego z wykorzystaniem dużych dawek mezenchymalnych komórek macierzystych, rozbudowanym programem rehabilitacyjnym i terapiami wspomagającymi. Ta efektywna kombinacja najbardziej zaawansowanych technologii medycznych z terapiami funkcjonalnymi pomogła już wielu pacjentom, pomagając im osiągnąć całe spektrum ważnych rezultatów.

 

Leczenie urazów rdzenia kręgowego – jak komórki macierzyste mogą pomóc?

Mechaniczne urazy rdzenia kręgowego często skutkują nieodwracalnymi uszkodzeniami. Kiedy aksony centralnego układu nerwowego są uszkodzone, bardzo trudno jest je odbudować, co zwykle oznacza kompletny lub częściowy paraliż. Obecnie leczenie urazów rdzenia kręgowego ogranicza się do podawania pacjentowi dużych dawek sterydów, by zapobiec obrzękowi rdzenia kręgowego i stanom zapalnym, jednak leczenie przynosi małą skuteczność. Jednakże w ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono liczne badania naukowe, by określić jak komórki macierzyste mogą pomóc w leczeniu urazów rdzenia kręgowego.

Przeszczep mesenchymalnych komórek macierzystych to jedna z najlepszych metod w terapiach schorzeń neurologicznych ze względu na udowodnione bezpieczeństwo, zdolność regulowania odpowiedzi immunologicznej w kierunku urazu, oraz umiejętność przekształcania się materiału w różne komórki, między innymi neurony i astrocyty.

Global Stem Cells oferuje jeden z najbardziej rozbudowanych programów leczenia urazów rdzenia kręgowego, który zawiera w sobie duże dawki komórek macierzystych w kombinacji z pełnym programem rehabilitacyjnym i innymi terapiami wspomagającymi.

 

 

Jak pomaga kombinacja komórek macierzystymi i medycyny funkcjonalnej?

Komórki macierzyste mogą pomóc w odbudowie komórek mózgowych i wspomagać funkcjonowanie układu nerwowego poprzez stymulację i naprawę tkanki nerwowej. Migrują i rozpoczynają procesy regeneracyjne, jednocześnie aktywując otaczające komórki, które katalizują procesy naprawcze przed angiogenezę (budowę naczyń krwionośnych), neurogenezę oraz synaptogenezę, by poprawić funkcjonowanie mózgu. Komórki macierzyste mogą także odbudować osłonki mielinowe, by stymulować lepszą komunikację w układzie nerwowym.

Rdzeń kręgowy przekazuje impulsy nerwowe pomiędzy mózgowiem a układem obwodowym. Mieści się w kanale kręgowym w kręgosłupie. Jest niezbędny w przewodzeniu nerwowym impulsów biegnących z całego ciała. Jego uszkodzenie skutkuje paraliżem i utratą czucia. Do tej pory szanse na regenerację tej części ośrodkowego układu nerwowego były nikłe. Dziś na szczęście to się zmienia. Szansą jest m.in. stymulacja zewnątrzoponowa.

Program rehabilitacji funkcjonalnej stabilizuje i wzmacnia wszystkie układy w organizmie. Ostatnim przełomowym odkryciem jest stymulacja zewnątrzoponowa. Leczenie polega na zainstalowaniu w pobliżu rdzenia kręgowego specjalnego urządzenia, którym pacjent może sterować, z czasem wypracować fizyczną odpowiedź na sygnały z mózgu i odzyskać funkcjonowanie motoryczne. 

 

BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O STYMULACJI ZEWNĄTRZOPONOWEJ, KLIKNIJ TUTAJ.

 

Możliwe rezultaty*

-Polepszone funkcjonowanie motoryczne

-Polepszenie czucia

-Poprawa kontroli nad pęcherzem i zwieraczami

-Możliwość pocenia się

-Wyeliminowanie bóli neurotycznych

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Program Leczenia: 21 dni

6-8 iniekcji Allogenicznych Mezenchymalnych Komórek Macierzystych

Kombinacja iniekcji dożylnych i poprzez punkcję lędźwiową

15 zabiegów Akupunktury,15 sesji Fizjoterapii, 15 sesji Terapii Zajęciowej, 15 sesji Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej (TMS), 9 sesji w Hiperbarycznej Komorze Tlenowej

Zakwaterowanie dla pacjenta i opiekuna, opieka dietetyka i posiłki dla pacjenta 

 

*Efekty leczenia komórkami macierzystymi różnią się od pacjenta do pacjenta i nie mogą być zagwarantowane

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się