Terapie wspomagające Komórkami Macierzystymi to potężne narzędzie w leczeniu wielu chorób, a prawie wszystkie plany leczenia komórkami w Global Stem Cells są dodatkowo wspierane terapiami uzupełniającymi, by pomóc osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Zaawansowane technologie medyczne mogą wspomóc Twój proces leczenia. W zależności od Twojej diagnozy, lekarz dobierze odpowiednie terapie uzupełniające.

By dowiedzieć się, jak poniższe terapie mogą Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

 

 

Hiperbaryczna Komora Tlenowa

Hiperbaryczna Komora Tlenowa (HBOT) to urządzenie, które używa wysokich stężeń tlenu podawanych pacjentowi w warunkach podwyższonego ciśnienia, podobnego do tego, jakie panuje na poziomie morza. HBOT to komora, która pozawala na spokojny odpoczynek podczas terapii.

Poprzez podawanie wysokich dawek tlenu możemy dostarczyć więcej tlenu to organizmu. Tlen jest wchłaniany do krwi i następnie transportowany do tkanek ciała. Tkanki bogate w tlen wykazują lepsze zdolności do regeneracji, a komórki macierzyste szybciej przynoszą efekty.

HBOT

 • Znacznie zwiększa poziom tlenu we wszystkich tkankach ciała, nawet w obszarach o słabym przepływie krwi, jak w przypadku uszkodzonych tkanek mózgu lub nerwów, zanikających mięśniach, i innych organach objętych stanem chorobowym.
 • Każdy uszkodzony lub chory organ, do którego dociera za mało tlenu, możemy dotlenić przy pomocy HBOT.
 • Pomaga w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych.
 • Stymuluje wzrost i proliferację komórek immunologicznych w organizmie, dzięki czemu ciało lepiej radzi sobie z infekcjami
 • Zwiększa ilość dysmutazy ponadtlenkowej, jednego z najważniejszych enzymów przeciwutleniających w organizmie.
 • HBOT jest coraz bardziej popularną metodą w leczeniu:
  • Miażdżycy
  • Udaru
  • Choroby naczyń obwodowych
  • Owrzodzeń cukrzycowych
  • Gojenia ran
  • Porażenia mózgowego
  • Urazów mózgu
  • Stwardnienia rozsianego
  • Zwyrodnienia plamki żółtej
  • Innych chorób

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

 

 

Medycyna funkcjonalna

Medycyna Funkcjonalna to forma leczenia alternatywnego skupiająca się na podstawach pojawiania się choroby i podstawowych procesach fizjologicznych, patologicznych i biochemicznych zachodzących w ciele, mających wpływ na powstawanie chorych lub zdrowych tkanek w organizmie. W ostatnich latach podstawowe podejście do medycyny klinicznej bardzo się zmieniło, a lekarze skupiają się głównie na przepisywaniu leków dobranych na podstawie diagnozy pacjenta, zamiast spróbować zrozumieć naturę choroby, jej przyczynę oraz czynniki biochemiczne, które na nią wpływają. Medycyna funkcjonalna zaczyna pracę z pacjentem na poziomie badań i wykorzystuje terapie z różnych dziedzin, by zapewnić wsparcie na każdej płaszczyźnie choroby pacjenta.

W przypadku chorób chronicznych, mamy więcej czasu na przeanalizowanie przyczyn, natury, patologii I konsekwencji występowania konkretnej choroby, więc medycyna funkcjonalna ma w tym przypadku wielkie zastosowanie.

Medycyna funkcjonalna rozpoczyna pracę z pacjentem patrząc na proste objawy choroby, takie jak gorączka, ból głowy, wysypki, a także skupia się na bardzo dokładnej analizie szerokich badań krwi, co prowadzi do głębszego zrozumienia procesu chorobowego. Podejście ukierunkowane na pacjenta, jest wykorzystywane w medycynie funkcjonalnej by skupić się na określeniu różnych występujących nieprawidłowości w organizmie. Zwykle zaleca się dłuższy plan leczenia, nastawiony na pełne wyzdrowienie. Pomaga to nie tylko w radzeniu sobie z objawami choroby, ale zapewnia długoterminowe rozwiązanie zapobiegające przyszłym komplikacjom.

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

Terapia Zajęciowa i Fizjoterapia

Terapia zajęciowa skupia się na określeniu konkretnych celów i osiągnięć w pracy z konkretnym pacjentem z dysfunkcjami życia codziennego. Proponowane są szyte na miarę programy rehabilitacyjne. W połączeniu z fizjoterapią, terapia zajęciowa skupia się głownia na:

 • Równowadze i koordynacji
 • Funkcjach motorycznych
 • Poprawa wykonywania małych i dużych ruchów
 • Zdolność do poruszania się
 • Kąpanie, branie prysznica, ubieranie się
 • Połykanie i jedzenie
 • Mówienie i funkcje poznawcze
 • Dopasowanie wózka
 • Utrzymywanie higieny osobistej

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

 

Plazmaforeza

plazmaforezaPlazmaforeza to proces, w którym komórki krwi oddzielane są od osocza, które następnie jest filtrowane w celu pozbycia się wirusów, bakterii i przeciwciał lub innych substancji. Proces ten nazywany Double Filtration Plasmapheresis (DFPP) jest metodą oczyszczania krwi by pozbyć się substancji patogennych z naszego organizmu, używając konkretnych filtrów w zależności od choroby. Proces jest bardzo prosty: krew pobierana jest z odpowiednich żył: ramiennych, udowych lub szyjnych. System DFPP zawiera dwa filtry.

Krew z poszczególnych żyw najpierw przepływa przez pierwszy filtr- nazywany separatorem plazmy, który wykorzystujemy do oddzielenia komórel takich jak białe krwinki, czerwone krwinki i płytki krwi od osocza. Samo osocze pozbawione komórek krwi wędruje do drugiego filtra, gdzie makroelementy są selektywnie usuwane i utylizowane. Filtr ten zawiera kilka różnych filtrów, dobieranych indywidualnie do każdego pacjenta i jego potrzeb.

Po odfiltrowaniu szkodliwych komponentów, zdrowe i czyste osocze wraz z odseparowanymi komórkami krwi wraca do krwioobiegu pacjenta. DFPP to doskonałe narzędzie w leczeniu chorób chronicznych.

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

Przezczaskowa Stymulacja Magnetyczna

Powtarzalna Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna, czyli rTMS to nieinwazyjna metoda stymulacji magnetycznej różnych obszarów mózgu i innych tkanek nerwowych takich jak kora ruchowa , system korowo-rdzeniowy czy kora płata czołowego.

rTMS wykorzystuje zmienne fale magnetyczne do wywołania danego potencjału elektrycznego w zamierzonych tkankach nerwowych. Sygnał elektryczny przechodzi przez trakt funkcjonalny mózgu i rdzenia kręgowego, przez zakończenia nerwowe i nerwy obwodowe w końcu docierając do pożądanego neuronu ruchowego. Fale magnetyczne wykorzystywane w rTMS są tego samego typu i długości co w rezonansie magnetycznym, więc są zwykle bezpieczne.

Jak przeprowadza się zabieg eTMS?

Dużą izolowaną cewkę elektromagnetyczna umieszcza się na głowie pacjenta, ukierunkowując ją na pożądany obszar mózgu, zgodnie ze schematem leczenia. Wstępnie wybrany tryb stymulacji i planu leczenia są ustalane w oparciu o diagnozę, zdjęć z tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego i na podstawie innych informacji medycznych pacjenta. Gdy konfiguracja jest zakończona, technik włącza urządzenie do elektromiografii określonego obszaru ciała, takiego jak nogi lub ramiona, by monitorować przepływ sygnału. Zabiegi rTMS są z natury nieinwazyjne. Pacjenci wygodnie siedząc na krześle podczas całego leczenia i są świadomi w trakcie całej procedury. Typowa sesja trwa zwykle od piętnastu do trzydziestu minut, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jak działa rTMS i jakie daje korzyści?

Udowodniono klinicznie, że rTMS jest efektywne w leczeniu wielu schorzeń neurologicznych, oraz zaburzeń psychicznych czy zaburzeń nastroju. Pomimo tego, że mechanizmy działania nie są do końca poznane, istnieje wystarczająco dużo dowodów na działanie terapii by amerykańskie FDA i angielskie NHS zatwierdziło metodę do użytku klinicznego. Wegług Dr. Rogers, neuronaukowca z Uniwersytetu Northwestern University, rTMS może aktywować komórki nerwowe na poziomie molekularnym redukować przerwy w przewodnictwie niektórych sygnałów. "Jeżeli pomyślisz o swoim mózgu jak o naprawdę złym kierowcy, który ciągle naciska na gaz i hamulec w tym samym czasie, rTMS może pomóc zmniejszyć nacisk na pedał hamowania”. Stymulując komórki nerwowe i wspomagając przewodnictwo, rTMS może pomóc w następujących chorobach: chronicznym bólu neurologicznym, zaburzenia poruszania się, chorobie Parkinsona, depresji, stanach poudarowych, stwardnieniu rozsianym, epilepsji, szumach usznych, chorobie lękowej, postępujących chorobach neuro-mięsniowych i schizofrenii Rezultaty leczenia mogą różnić się między pacjentami, ale badania wykazują, że większość pacjentów kwalifikujących się na leczenie wykazuję poprawę związaną ze stosowaniem terapii

Jakie są efekty uboczne terapii r TMS

Pomimo tego, że rTMS jest uważane za bezpieczną metodę, mogą pojawić się pojedyncze przypadki, w których pacjenci źle reagują na leczenie. Niektóre z efektów ubocznych to dyskomfort skóry głowy, ból głowy, zawroty głowy, przemijające zmiany poznawcze, przemijająca utrata słuchu, przemijające zaburzenia pracy pamięci i omdlenia. Badania wskazują, że większość efektów ubocznych jest mało inwazyjnych. Nie zanotowano występowania drgawek.

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

Akupunktura Medyczna

Akupunktura to forma medycyny alternatywnej, w której małe i cienkie igiełki są wkłuwane w odpowiednie miejsca zwane punktami akupunktury. Jest to zabieg powszechnie stosowany na szerokie spektrum schorzeń. W bardziej złożonych chorobach, takich jak Parkinson czy stwardnienie rozsiane leczenie zaleca się przez dłuższy okres czasu. Efekty akupunktury są zauważane wcześnie podczas leczenia, polepszając się podczas kontynuacji zabiegów.

Akupunktura wpływa bezpośrednio na układ nerwowy, wspomagając gojenie.

Poprawnie założone igły do akupunktury mogą poprawiać symptomy w organizmie przez stymulację układu nerwowego i rozpoczynaniu kaskady wydarzeń skutkujących w redukcji poziomu bólu i poprawy w innych objawach.

Akupunktura może pomóc w następujących problemach:

 • Ból i ból w plecach
 • Ból głowy i migreny
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów
 • Udar i urazy mózgu
 • Depresja
 • Choroba Parkinsona

By dowiedzieć się, jak ta terapia może Ci pomóc, skontaktuj się ze specjalistą.

Do góry

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się