Global Stem Cells oferuje całościowe programy leczenia Stwardnienia Rozsianego z wykorzystaniem dużych dawek mezenchymalnych komórek macierzystych, rozbudowanym programem rehabilitacyjnym i terapiami wspomagającymi. Ta efektywna kombinacja najbardziej zaawansowanych technologii medycznych z terapiami funkcjonalnymi pomogła już wielu pacjentom, pomagając im osiągnąć całe spektrum ważnych rezultatów.

 

Komórki macierzyste w leczeniu SM

Stwardnienie Rozsiane (SM) to powszechnie występująca choroba neurologiczna, powodująca niepełnosprawność szczególnie wśród młodych dorosłych. Choroba charakteryzuje się powstawaniem rozsianych urazów w obrębie mózgu i rdzenia kręgowego, polegających na utracie osłonek mielinowych- materiału izolacyjnego dookoła neuronów umożliwiającego normalne transportowanie impulsów nerwowych. Utracie osłonek mielinowych towarzyszy utrata oligodendrocytów- komórek odpowiedzialnych za produkowanie otoczki mielinowej. Rezultatem jest utrata funkcji motorycznych (poruszanie się), obniżone czucie w kończynach, problemy z mową i ze zdolnościami poznawczymi, utrudnione lub niemożliwe utrzymanie równowagi, dysfunkcje kontroli pęcherza moczowego oraz zwieraczy.

W przebiegu choroby wyróżnia się fazy zaostrzeń i poprawy. SM atakuje przede wszystkim neurony, oligodendrocyty i mikroglej, czyli komórki zlokalizowane w mózgu. Wśród licznych objawów, jakie przynosi ta choroba, znajdują się m.in. zaburzenia czucia, trudności w utrzymaniu równowagi, trudności w połykaniu, zaburzenia widzenia, zmęczenie, przewlekły ból i inne. Rokowania dla osób chorujących bywają różne i zależą w dużej mierze od wieku, płci czy podtypu schorzenia.

Przyczyny pojawiania się Stwardnienia Rozsianego nie są poznane, ale reakcja autoimmunologiczna przeciwko otoczkom mielinowym i oligodendrocytom gra znaczną rolę w rozwoju choroby. Wczesne ostre objawy SM prawie w każdym przypadku wykazują cechy przewlekłego stanu zapalnego. W związku z tym leczenie immunologiczne jest stosowane rutynowo, może ono zmniejszyć częstotliwość nawrotów i ich ostrość, jednak leczenie immunologiczne nie wpływa na pacjentów z postępującą niepełnosprawnością, u których choroba postępuje.

Mezenchymalne komórki macierzyste w leczeniu SM są używane od ponad 10 lat i wykazują bardzo obiecujące rezultaty. Mają one możliwość różnicowania się w różnego typu komórki nerwowe, a ponadto wydzielają czynniki wzrostu, które pomagają przetrwać istniejącym aksonom oraz zredukować poziom apoptozy. Co więcej, komórki macierzyste mają bardzo ważne zastosowanie w regulacji układu immunologicznego, redukując ostrość z jaką układ odpornościowy atakuje aksony i osłonki mielinowe.

Global Stem Cells oferuje kompletny plan leczenia SM komórkami macierzystymi z wykorzystaniem dużych dawek komórkowych, rozbudowanym programem rehabilitacyjnym oraz innymi terapiami wspomagającymi. 

 

Możliwe Rezultaty*

-Poprawa Funkcji motorycznych

-Poprawa czucia

-Lepsza równowaga i koordynacja

-Poprawa mowy i funkcji poznawczych

-Ograniczenie bóli neurotycznych

-Poprawa wzroku

-Znaczne spowolnienie rozwoju choroby

 

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Program leczenia: 

21 dni

6-8 iniekcji Allogenicznych Mezenchymalnych Komórek Macierzystych

Kombinacja iniekcji dożylnych i poprzez punkcję lędźwiową

15 zabiegów Akupunktury, 15 sesji Fizjoterapii, 15 sesji Terapii Zajęciowej, 15 sesji Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej (TMS), 9 sesji w Hiperbarycznej Komorze Tlenowej

Zakwaterowanie dla pacjenta i opiekuna, opieka dietetyka i posiłki dla pacjenta 

 

Doświadczenia Pacjentów

Zachęcamy do obejrzenia filmów z filmy z wywiadami naszych pacjentów, którzy leczyli się komórkami macierzystymi. Rezultaty leczenia, o których wspominają oni w filmach są typowe w leczeniu Stwardnienia Rozsianego, lecz nie można zagwarantować, że wszyscy pacjenci uzyskają identyczne efekty po skończonej terapii.

*Efekty leczenia komórkami macierzystymi różnią się od pacjenta do pacjenta i nie mogą być zagwarantowane

 Betty Helm - MS Stem Cell Patient 5 Years Later
Betty Helm - MS Stem Cell Patient 5 Years Later
 David Ozzello - MS Stem Cell Patient
David Ozzello - MS Stem Cell Patient
 Debra Howard - Primary Progressive MS
Debra Howard - Primary Progressive MS
 Cris - MS Stem Cell Patient
Cris - MS Stem Cell Patient
 Shelly Skidelsky - Multiple Sclerosis and CIDP Stem Cell Patient
Shelly Skidelsky - Multiple Sclerosis and CIDP Stem Cell Patient

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się