Global Stem Cells oferuje całościowe programy leczenia Choroby Neuronu Ruchowego z wykorzystaniem dużych dawek mezenchymalnych komórek macierzystych, rozbudowanym programem rehabilitacyjnym i terapiami wspomagającymi. Ta efektywna kombinacja najbardziej zaawansowanych technologii medycznych z terapiami funkcjonalnymi pomogła już wielu pacjentom, pomagając im osiągnąć całe spektrum ważnych rezultatów.

O MND, leczeniu konwencjonalnym i jak komórki macierzyste mogą pomóc

Mezenchymalne komórki macierzyste są wykorzystywane w leczeniu Chorób Neuronu Ruchowego, takich jak stwardnienie zanikowe boczne (SLA) i PLS od pond 10 lat. Pomimo faktu, że to grupa chorób nieuleczalnych, komórki macierzyste mogą znacznie pomóc w umorzeniu występujących objawów oraz spowolnić rozwój choroby nawet na okres jednego roku.

SLA, znane również jako choroba Lou Gehrig to postępująca choroba neurodegeneracyjna obejmująca neuron ruchowy oraz centralny układ nerwowy. Choroba postępuje bardzo gwałtownie, skutkując pojawieniem się dysfunkcji motorycznych, brakiem równowagi i koordynacji, problemami z mową i przełykaniem oraz układem oddechowym.

Na chwilę obecną leczenie SLA nie istnieje. Riluzole to jedyny lek wykorzystywany w leczeniu SLA zatwierdzony przed FDA, niedający jednak spektakularnych efektów. Zwykle przedłuża życie pacjenta o 2-3 miesiące, a stwardnienie zanikowe boczne pozostaje chorobą śmiertelną.

Komórki macierzyste dzięki ich zdolności do różnicowania się w neurony i astrocyty są w stanie zastąpić martwe i uszkodzone neurony i są one badane pod kątem wykorzystania do leczenia pacjentów z SLA. Mezenchymalne komórki macierzyste wydzielają również czynniki wzrostu, łącznie z Mózgowym Czynnkiem Neurotroficznym, odpowiedzialnym za przetrwanie neuronów ruchowych.

Global Stem Cell oferuje bardzo szerokie programy leczenia SLA komórkami macierzystymi, w których pacjenci otrzymują komórki, rozbudowany program fizjoterapii oraz inne terapie wspomagające, by zmaksymalizować efekty terapeutyczne. Pomimo faktu, że terapia nie może całkowicie zapobiec rozwojowi choroby, zauważyliśmy znaczną poprawę funkcji motorycznych po przeszczepie komórek macierzystych u pacjentów z SLA.

 

Możliwe rezultaty*

-Poprawa funkcji motorycznych

-Lepsza równowaga i koordynacja

-Większa siła mięśniowa

-Lepsze napięcie mięśniowe

-Poprawa mowy, przełykania

-Naprawa nerwów ruchowych

-Wyższy poziom energii

-Zredukowanie drżenia mięśni

Należy pamiętać, że Choroby Neuronu Ruchowego, takie jak SLA i PLS są progresywne, więc poprawa, jaka pojawia się po leczeniu komórkami macierzystymi nie jest permanentna. Wielu pacjentów, którzy są zadowoleni z kuracji, przyjeżdża na krótkie serie terapeutyczne co jakiś czas. Dokumenty medyczne Twoje, lub Twoich Bliskich zostaną przeanalizowane, a lekarze dobiorą odpowiedni program leczenia.

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Program leczenia:

21 dni

6-8 iniekcji Allogenicznych Mezenchymalnych Komórek Macierzystych

Kombinacja iniekcji dożylnych i poprzez punkcję lędźwiową

15 zabiegów Akupunktury, 15 sesji Fizjoterapii, 15 sesji Terapii Zajęciowej, 15 sesji Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej (TMS), 9 sesji w Hiperbarycznej Komorze Tlenowej

Zakwaterowanie dla pacjenta i opiekuna, opieka dietetyka i posiłki dla pacjenta

*Efekty leczenia komórkami macierzystymi różnią się od pacjenta do pacjenta i nie mogą być zagwarantowane

 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się