W naszych szpitalach partnerskich podajemy pacjentom cztery rodzaje iniekcji, w zależności od diagnozy: dożylną, zagałkową, punkcję lędźwiową oraz iniekcję domięśniową.  Połączenie tych typów iniekcji, pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów leczenia- wpływa to na wydajność i bezpieczeństwo terapii. Zgodnie z potrzebami pacjentów lekarze przepisują najbardziej odpowiednią kombinację iniekcji pacjentowi po przyjęciu do szpitala i wstępnych badaniach medycznych. Iniekcje są praktycznie nieinwazyjne, a komórki macierzyste są dostarczane do organizmu efektywnie i w porządane miejsca. Więcej o rodzajach iniekcji poniżej:

 

INIEKCJA DOŻYLNA

Iniekcja dożylna (IV) to bardzo łatwy zabieg, znany wszystkim pacjentów. Polega on na podaniu dożylnej kroplówki. Kiedy kroplówka jest już założona, wyjmuje się igłę i wprowadza plastikową rurkę. Komórki macierzyste znajdujące się w roztworze z osocza krwi pępowinowej zostają podane dożylnie (w niektórych przypadkach, przy zaleceniu lekarzy podaje się deksametazon by zapobiec potencjalnej reakcji alergicznej). Cały proces nie trwa więcej niż 45 minut. 

 

PUNKCJA LĘDŹWIOWA 
 Punkcja lędźwiowa pozwala na podanie komórkem macierzystych bezpośrednio do płynu mózgowo rdzeniowego, omijając barierę krew- mózg. Nasi lekarze są przekonani, że jest to najmniej inwazyjny sposób dostarczania komórek macierzystych do centralnego układu nerwowego. Płyn mózgowo rdzeniowy stanowi ochronę przed uszkodzeniami dla mózgu i rdzenia kręgowego. Organizm stale reguluje objętość płynu mózgowo rdzeniowego, a jego niedobory są uzupełniane w ciągu kilku godzin.
INIEKCJA ZAGAŁKOWA

Pacjenci ze schorzeniami nerwu wzrokowego oraz wadami siatkówki otrzymują iniekcje zagałkowe. Komórki macierzyste w tej iniekcji podawane są za oko, by znalazły się jak najbliżej skrzyżowania nerwów wzrokowych, siatkówki i innych tkanek. Iniekcja trwa niecałą minutę i nie jest sprawia bólu. Pacjenci z chorobami wzroku, którzy dostają iniekcję zagałkową, zauważają większą poprawę po leczeniu.

INIEKCJA DOMIĘŚNIOWA

Ta iniekcja jest podawana pacjentom, którzy cierpią na dystrofie mięśniowe. Metoda ta umożliwia zaaplikowanie komórek macierzystych bezpośrednio do miejsc objętych stanem chorobowym. Po wstępnych badaniach medycznych w szpitalu podejmowana jest decyzja, ile iniekcji domięśniowych dostanie pacjent. Metoda ta sprawdza się też w leczeniu takich schorzeń jak stopa cukrzycowa oraz niedokrwienie dolnych kończyn. 

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się