LECZENIE ATKASJI KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Global Stem Cells oferuje całościowe programy leczenia Ataksji z wykorzystaniem dużych dawek mezenchymalnych komórek macierzystych, rozbudowanym programem rehabilitacyjnym i terapiami wspomagającymi. Ta efektywna kombinacja najbardziej zaawansowanych technologii medycznych z terapiami funkcjonalnymi pomogła już wielu pacjentom, pomagając im osiągnąć całe spektrum ważnych rezultatów leczenia.

 

O Ataksji, konwencjonalnych metodach leczenia i jak mogą pomóc komórki macierzyste

Ataksja to grupa dziedzicznych lub nabytych chorób neurodegeneracyjnych dotyczących głównie móżdżku oraz rdzenia mózgu. Ataksje charakteryzuje brak równowagi i koordynacji, zmieniona mowa, utrudnione przełykanie, utrata niektórych funkcji poznawczych, dysfunkcja motoryczna, trudności w ogólnych i drobnych funkcjach motorycznych. Ataksje dziedziczne są z natury schorzeniem postępującym, co objawia się stałym pogarszaniem się stanu zdrowia pacjenta. Wielu z ich po kilku latach od choroby nie może się już samodzielnie poruszać i wymaga wózka inwalidzkiego.

Nie ma obiecującego sposobu leczenia ataksji. Zwykle pacjentom przepisuje się sesje fizjoterapii oraz witaminy, które razem mają wzmacniać mięśnie i poprawiać równowagę i koordynację. Na przestrzeni ostatniej dekady komórki macierzyste były dogłębnie badane jako potencjalna możliwość zastąpienia martwych i uszkodzonych na skutek choroby neuronów w celu odzyskania równowagi przez pacjenta oraz spowolnienia rozwoju choroby. Mezenchymalne komórki macierzyste były wykorzystywane do leczenia pacjentów z Ataksją od około 10 lat. Nieco później zaczęto zsukcesami leczyć Ataksję 1, 2, 3, 6 (SCA1, SCA2, SCA3, SCA6), Ataksję Fredreicha, oraz Ataksje spowodowane urazami mózgu.

 Pacjenci przechodzący u nas leczenie poddawani są szczegółowej analizie i diagnostyce mającej na celu zidentyfikowanie genów i czynników biologicznych odpowiedzialnych za rozwój choroby.

Mezenchymalne komórki macierzyste dzięki łatwej dostępności, dużej ilości, braku ryzyka odrzucenia przeszczepu i ich zdolności do formowania komórek nerwowych i astrocytów stanowią jedną z najlepszych metod naprawy uszkodzonych komórek. Dodatkowo produkowane przez nie czynniki wzrostu i czynniki neurotroficzne pobudzają komórki do samoregeneracji. Komórki macierzyste stymulują również komórki mózgu pacjenta, co jeszcze bardziej promuje proliferację i różnicowanie się komórek macierzystych.

 

Możliwe Rezultaty*

W Global Stem Cells łączymy leczenie komórkami macierzystymi z rozbudowanym programem medycyny funkcjonalnej. Pacjenci, których leczyliśmy wykazali znaczną poprawę w:

-Równowadze i koordynacji

-Fukncjach motorycznych

-Mowie i koordynacji

-Funkcjach poznawczych

-Spowolnieniu rozwoju choroby

  

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Program Leczenia

21 dni

6-8 iniekcji Allogenicznych Mezenchymalnych Komórek Macierzystych

Kombinacja iniekcji dożylnych i iniekcji poprzez punkcję lędźwiową

15 zabiegów Akupunktury, 15 sesji Fizjoterapii, 15 sesji Terapii Zajęciowej, 15 sesji Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej (TMS), 9 sesji w Hiperbarycznej Komorze Tlenowej

Zakwaterowanie dla pacjenta i opiekuna, opieka dietetyka i posiłki dla pacjenta

 

*Efekty leczenia komórkami macierzystymi różnią się od pacjenta do pacjenta i nie mogą być zagwarantowane

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się