LECZENIE ZAPALENIA STAWÓW KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Oferujemy leczenie komórkami macierzystymi artretyzmu, czyli zapalenia kości lub stawów takich jak kolana, barki, przeguby, biodra, i małe stawy. W stadiach I, II i III choroby chrząstka wciąż jest obecna w stawie. U 80 % pacjentów leczenie przynosi znaczną ulgę w bólu, poprawę ruchomości stawu oraz poprawę jakości życia. Pacjenci po leczeniu są w stanie wrócić do aktywności sportowej.

W przypadku artretyzmu stopnia IV możliwości leczenia są bardzo ograniczone. Nie ma już chrząstki w stawie, więc powszechnym rozwiązaniem jest wymiana stawu. W przypadku leczenie komórkami macierzystymi, zaobserwowano znaczny stopień zmniejszenia bólu u pacjentów w IV stadium choroby. Oznacza to, że terapia może być zastosowana u pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą poddać się operacji wymiany stawu, lub którzy nie mogą stale przyjmować leków przeciw zapalnych, ze względu na ich skutki uboczne.

 

przed leczeniem
Przed leczeniem komórkami
po leczeniu
14 miesięcy po leczeniu
przed leczeniem
Przed leczeniem komórkami
po leczeniu
12 miesięcy po leczeniu

Do góry

 

 

JAKIE CHOROBY I URAZY STAWÓW MOŻNA LECZYĆ KOMÓRKAMI

 

 • Martwica - osteochondroza
 • Zaburzenia chrząstki (rozmiękanie chrząstki, chondropatia)
 • Ostre i przewlekłe stany zapalne ścięgien i więzadeł
 • Łokieć tenisisty, łokieć golfowy, ostroga pięty, ból w pachwinie, itp
 • Wsparcie w przypadku urazów lub po operacji więzadeł, mięśni, ścięgien i kości
 • Ostre uszkodzenie łąkotki i więzadła stawu kolanowego
 • Ostre i podostre szkody częściowe wspólnych więzadeł (ramion, kolan, stawów skokowych, itp)
 • Urazy sportowe i urazy przeciążeniowe
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Chondromalacja- zanik tkanki chrzęstnej
 • Alternatywa dla endoprotezy stawu

Do góry

ZASADA METODY LECZENIA KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Zapalenie dużych stawów (przede wszystkim kolana i biodra) to choroba degeneracyjna chrząstki stawów, postępująca z wiekiem.

Chrząstki w najbardziej narażonych obszarach są osłabione, stają się bardziej podatne, a tym samym powodują ogromny ból i kłopoty z poruszaniem się. Aktualne możliwości leczenia zapalenia stawów głównie skupiają się na zmniejszaniu bólu i ewentualnej reakcji zapalnej. Fizykoterapia, taka jak specjalne ćwiczenia, joga czy akupunktura mogą także częściowo pomóc.

Rewolucyjna innowacja w leczeniu problemów związanych z zapaleniem stawów jest możliwa dzięki wykorzystaniu własnych komórek SVF pacjenta, które mają ogromny potencjał regeneracyjny i uzdrawiający. Komórki frakcji stromalnej naczyń (SVF) znajdują się w tkance łącznej (zrębu) zawierają mezenchymalne komórki macierzyste (komórki z potencjałem regeneracyjnym), a także innego rodzaju wartościowe komórki, które mogą znacznie ułatwić regenerację różnych tkanek, w przypadku uszkodzenia.

Jedną z podstawowych funkcji mezenchymalnych komórek macierzystych z SVF jest zdolność odnowy i naprawy uszkodzonych tkanek i komórek. Komórki te są zdolne do przekształcenia się w zróżnicowane komórki chrząstki, kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, tkanki nerwowej i innych populacji komórek z wyspecjalizowanymi funkcjami. Oznacza to, że komórki SVF są zdolne do tworzenia jakiejkolwiek tkanki ciała ludzkiego, zapewniając w ten sposób pomoc w naprawie uszkodzeń w różnych miejscach.

Komórki macierzyste nie są w stanie dostać się do uszkodzonego samodzielnie, ale wystarczy, wyizolować i przenieść je w pobliże żądanej lokalizacji, a będą one w stanie zainicjować proces gojenia i odnowy uszkodzonych. Efekt ten jest wykorzystywany w ortopedii do regeneracji chrząstek stawów.

Zasada naszej metody polega na przenoszeniu tych cennych komórek w liczbie wystarczającej do odbudowy do chorego miejsca, a zatem umożliwieniu regeneracji uszkodzonej chrząstki własnymi komórkami pacjenta.

Do góry

ZABIEG

Procedura składa się z trzech części - uzyskanie własnych odpowiednich komórek pacjenta, przygotowanie koncentratu komórek SVF zawierającego komórki macierzyste i aplikacji do dotkniętego schorzeniem stawu.

Całkowity czas zabiegu wynosi około 3 godzin i całe leczenie można wykonać w ciągu jednego dnia pobytu w klinice Cellthera.

Do góry

DOŚWIADCZENIA PACJENTÓW

Pani H. 60 lat, stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

„Ból kolana zniknął, mogę spać bez tabletek i iść na dłuższy spacer."

Pan Z., 56, stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Już więcej nie doświadczam wstawania w nocy, ze względu na bóle stawów. Bolesność stawów zwyczajnie zniknęła. Bolą jedynie mięśnie uda po dłuższym spacerze . Obecne rozwiązanie to wykorzystanie fizycznych ćwiczeń terapeutycznych"

Pan T., 67 lat, stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"W przypadku zwykłych czynności, takich jak chodzenie, bieganie, pływanie, jazda rowerem, lekkich wędrówek, jazdy na nartach, jazdy samochodem i wychodzeniu po schodach, moje kolana nie bolą."

Pan F., 75 lat, stadium 3 zapalenia stawów -Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Zastosowanie komórek macierzystych znacznie poprawiło moja mobilność i bez bólu funkcjonuję w codziennych aktywnościach. Nie czuję się już gorzej w związku z ograniczeniami w marszu, pracy lub sportu. W grupie osób mogę nadążyć za innymi. Samorealizuję się i odnajduję w społeczeństwie. Mogę być ponownie aktywny. "

Pan F., 80 lat, stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Leczenie komórkami macierzystymi wyeliminowało problemy z bólem kolana tak dobrze, że mogę swobodnie chodzić bez bólu i nie przyjmować żadnych tabletek lub innych leków.

Pan P., 59 lat, stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Dwa lata temu nie chodziłem, ale praktycznie się czołgałem. Teraz nadal nie mogę biegać, ale mogę chodzić i jeździć na rowerze. Zwykle śpię całą noc, moja noga boli tylko od czasu do czasu. W sumie to jestem zadowolony. "

Pani K, 57 lat- stadium 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Przeszłam leczenie komórkami macierzystymi na oba kolana jednocześnie. Prawe kolano leczono wcześniej na Słowacji według tradycyjnych metod, które dały efekt krótkoterminowy. Ból był tak poważny, że nie byłam w stanie poruszać się po schodach. byłam również zmuszona rzucić pracę, gdzie przepracowałam 30 lat. Po zastosowaniu komórek macierzystych na szczęście wróciłam do pracy i mam znacznie mniej problemów. "

Pan J., 87 lat, stadium2- 3 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

"Znaczące zmniejszenie bólu, możliwość uprawiania sportu i ćwiczeń, i potwierdzenie mojej opinii na temat lekarzy, którzy zniechęcali mnie, by poddać się tej procedurze. Mam teraz znacznie więcej optymizmu"

Pani P., 56, stadium3- 4 zapalenia stawów - Ocena stanu zdrowia po roku od zastosowania metody:

„Nie muszę już korzystać z kuli przy chodzeniu, lepiej wchodzi mi się po schodach, poruszam się dzisiaj praktycznie bez ograniczeń. Nie mogłam wcześniej kucać, teraz to możliwe”

Do góry

KLINIKA CELLTHERA

Klinika Cellthera znajduje się w Brnie, w Czechach. Klinika koncentruje się na wykorzystaniu komórek macierzystych tkanki łącznej w medycynie regeneracyjnej. Cellthera została założona w 2010 roku i wykorzystuje najnowszą wiedzę naukową zdobytą w skutek własnych działań badawczych w dziedzinie technologii komórkowych.

Firma opracowała swój oryginalny proces wytwarzania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. Komórki macierzyste są tylko częścią zrębu frakcji naczyń (SVF), grupy komórek, które można wyizolować z tkanki tłuszczowej i tkanki łącznej. Oprócz komórek macierzystych SVF zawiera dodatkowe typy komórek użytecznych w regeneracji uszkodzonej tkanki. Dlatego też klinika wykorzystuje potencjał leczenia wszystkich komórek świeżo izolowanych z SVF w zastosowaniach klinicznych.

Placówka Cellthera jest akredytowana przez Krajowe Biuro Kontroli Leków (SÚKL) w ramach korzystania z komórek tkanki tłuszczowej SVF zgodnie z ustawą 296/2008 Sb.

Wszystkie aplikacje są całkowicie bezpieczne i oparte są na ponad 10-letnim doświadczeniu zdobytym przez pracowników Cellthera, którzy mieli okazję uzyskać cenną wiedzę na renomowanych ośrodków badawczych w Europie i w USA.

Do góry

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się