Stymulacja zewnątrzoponowa to rewolucyjna metoda leczenia urazów rdzenie kręgowego, która obaliła powszechnie przyjętą opinię, że uszkodzenia rdzenia i wynikający z nich paraliż są nieodwracalne. Leczenie jest możliwe nawet w sytuacji, gdy od urazu minęły już lata, a rezultaty są widoczne w bardzo krótkim czasie. W kilka tygodni pacjent jest w stanie nauczyć się świadomie poruszać kończynami i utrzymywać ciężar własnego ciała. Efektem leczenia jest większa samodzielność oraz poprawa ogólnego stanu zdrowia i jakości życia.

Metoda umożliwia nie tylko świadomy ruch kończyn, ale również poprawę w zakresie funkcji seksualnych, pęcherza moczowego oraz układu sercowo-naczyniowego. Leczenie polega na umieszczeniu urządzenia stymulującego w ciele pacjenta i „podłączeniu” go do rdzenia kręgowego. Stymulator wytwarza podobne do powstających w mózgu impulsy elektryczne i przekazuje je dalej.  Układ nerwowy potrafi przełożyć te sygnały na odpowiedź mięśniową oraz ruch kończyn. Stymulacja jest skuteczna nawet u pacjentów z całkowicie przerwanym rdzeniem kręgowym. 

 

Stymulator- czym jest stymulacja zewnątrzoponowa?

Program leczenia:

 

  • Przyjęcie do Szpitala
  • 30 minutowa procedura wszczepienia urządzenia pod ogólnym znieczuleniem.
  • 1 dzień odpoczynku po operacji, powrót do regularnego schematu treningowego.
  • 6 Iniekcji komórek macierzystych, Fizjoterapia, Akupunktura, Aquaterapia, Hiperbaryczna komora tlenowa, Terapia Dietą, Terapia Zajęciowa.
  • Odbiór z lotniska, Wstępne badania medyczne, 24 godzinna asysta medyczna, anglojęzyczni lekarze, komfortowe zakwaterowanie z opcją wyboru.
  • 40 dni leczenia.

Poniżej video wywiady z pacjentami  

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się