Zapalenie dużych stawów (przede wszystkim kolana i biodra) to choroba degeneracyjna chrząstki stawów, postępująca z wiekiem.

Chrząstki w najbardziej narażonych obszarach są osłabione, stają się bardziej podatne, a tym samym powodują ogromny ból i kłopoty z poruszaniem się. Aktualne możliwości leczenia zapalenia stawów głównie skupiają się na zmniejszaniu bólu i ewentualnej reakcji zapalnej. Fizykoterapia, taka jak specjalne ćwiczenia, joga czy akupunktura mogą także częściowo pomóc.

Rewolucyjna innowacja w leczeniu problemów związanych z zapaleniem stawów jest możliwa dzięki wykorzystaniu własnych komórek SVF pacjenta, które mają ogromny potencjał regeneracyjny i uzdrawiający. Komórki frakcji stromalnej naczyń (SVF) znajdują się w tkance łącznej (zrębu) zawierają mezenchymalne komórki macierzyste (komórki z potencjałem regeneracyjnym), a także innego rodzaju wartościowe komórki, które mogą znacznie ułatwić regenerację różnych tkanek, w przypadku uszkodzenia.

Jedną z podstawowych funkcji mezenchymalnych komórek macierzystych z SVF jest zdolność odnowy i naprawy uszkodzonych tkanek i komórek. Komórki te są zdolne do przekształcenia się w zróżnicowane komórki chrząstki, kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, tkanki nerwowej i innych populacji komórek z wyspecjalizowanymi funkcjami. Oznacza to, że komórki SVF są zdolne do tworzenia jakiejkolwiek tkanki ciała ludzkiego, zapewniając w ten sposób pomoc w naprawie uszkodzeń w różnych miejscach.

Komórki macierzyste nie są w stanie dostać się do uszkodzonego samodzielnie, ale wystarczy, wyizolować i przenieść je w pobliże żądanej lokalizacji, a będą one w stanie zainicjować proces gojenia i odnowy uszkodzonych. Efekt ten jest wykorzystywany w ortopedii do regeneracji chrząstek stawów.

Zasada naszej metody polega na przenoszeniu tych cennych komórek w liczbie wystarczającej do odbudowy do chorego miejsca, a zatem umożliwieniu regeneracji uszkodzonej chrząstki własnymi komórkami pacjenta.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się