Procedura składa się z trzech części - uzyskanie własnych odpowiednich komórek pacjenta, przygotowanie koncentratu komórek SVF zawierającego komórki macierzyste i aplikacji do dotkniętego schorzeniem stawu.

Całkowity czas zabiegu wynosi około 3 godzin i całe leczenie można wykonać w ciągu jednego dnia pobytu w klinice Cellthera.

Najpierw konieczne jest wyizolowanie komórek pacjenta, które będą stosowane do wytwarzania koncentratu komórek. Tkanka tłuszczowa jest bardzo bogata w komórki macierzyste SVF. Zawiera ona od 500 do 1000 razy większą ilość mezenchymalnych komórek macierzystych niż ta sama objętość szpiku kostnego. Tkanka tłuszczowa może być również łatwo pobrana za pomocą liposukcji w znieczuleniu miejscowym. Najlepsza jakościowo tkanka tłuszczowa jest usytuowany w rejonie brzucha, pośladków i na podbrzuszu.

Miniliposukcja jest wykonywana przez doświadczonego lekarza chirurgii plastycznej. Podawany jest roztwór znieczulający, który zaczyna działąć w ciągu kilku minut od wsytzyknięcia do obszaru zbierania tłuszczu. Można to zrobić tylko za pomocą igły, a zabieg nie pozostawia blizn. Następnie rozpoczyna się sama procedura pobierania tkanki tłuszczowej. Zabieg jest bezbolesny i polega na zasysaniu tkanki tłuszczowej z organizmu przez rurkę. Ilość tłuszczu wymagana w leczeniu jednego dużego stawu (lub kilka mniejszych stawów) to 50 ml, dla dwóch stawów jest to około 100 ml. Cała procedura trwa kilka minut, podczas których pacjent może komunikować się z chirurgiem w każdej chwili.

SVF zawierający komórki macierzyste jest izolowany od pobranej tkanki tłuszczowej przy użyciu specjalistycznego procesu, a koncentrat komórkowy jest przygotowany do aplikacji.

W ostatnim etapie procesu, doświadczony ortopeda podaje koncentrat komórek przez wstrzykiwanie do chorego miejsca. Bolesność tego zastrzyku jest porównywalna z klasyczną nakłuciem stawu, a proces jest w większości dobrze tolerowany przez pacjentów. Miejsce iniekcji jest zabezpieczone bandażem, który może być usunięty po kilku godzinach. Zwykle nie jest konieczne, aby pacjent ograniczał wszelkie codzienne czynności w tym pracę zawodową po przejściu procedury.

Po wszczepieniu, komórki macierzyste będą inicjować regenerację i odnowę uszkodzonych tkanek. Chrząstka stawowa staje się bardziej trwała i lepszej jakości.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Zapoznałem się i akceptuję REGULAMIN serwisu. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, oraz na wykorzystywanie plików Cookie w celu realizacji usług. Mam możliwość określenia warunków przechowywania lub dostępu do Cookie w Twojej przeglądarce w celu konfiguracji usługi.

Zgadzam się